DİJİTAL HİKAYELERİ KİM SEVMEZ?

7’den 77’ye hikaye dinlemeyi kim sevmez ki…peki etrafınızdaki hikayeler size sıkıcı mı gelmeye başladı….Ya da sınıftaki konunuza paralel bir hikaye mi arıyorsunuz?.Peki neden siz oluşturmuyorsunuz?… Ne, zor mu….Kim demiş, hadi bakalım herkes kendi masalının kahramanı olmaya hazır mı?
3909 kopyası.jpg
POWTOON: POWTOON, videoları veya profesyonel sunumları oluşturmak için öğrenciler, öğretmenler tarafından kullanılabilecek yeni bir ücretsiz animasyon sunum aracıdır. Powtoon sunumlarınıza animasyonlar ekleyebileceğiniz bir animasyon aracıdır. Powtoon kullanıcıların sunumlarına veya videolarına animasyonlar eklenmesini sağlayarak, sunum becerilerinizi ve verimliliğinizi artırıyor. Hiç bir animasyon profesyonelliğine sahip olmadan animasyonlu videolar ve sunumlar hazırlayabilirsiniz. İnternet üzerinden çalışan bu programla, kendi sitesi üzerinden üye olarak profesyonel sunumlar yapabilirsiniz.
Ücretsiz versiyonda hazırladığınız videolarda 5 dk limiti var. Bir de kendi bilgisayarınıza indiremiyorsunuz; ama YouTube’a aktarabiliyorsunuz.
maxresdefault
STORYJUMPER:Öğrencilerin online olarak hikaye okuyabilcekleri, satın alabilecekleri ve animasyonlu hikayeler oluşturabilecekleri bir web sitesi. Metninizi yazın ve hikayenizi oluşturun ,tek üzücü tarafı ses ekleyemiyorsunuz.Web 2.0 uygulamasıdır.
storyjumper-10448-4
STORYBIRD:Storybird de seçtiğiniz bir tasarım albüm içerisinden görselleri boş sayfalara sürükleyerek oluşturabileceğiniz birbirinden keyifli masallar,şiirler,sözler,hatta daha fazlası için hazır olun. İsterseniz bir ortak çalışma arkadaşı da davet ederek,hikayenizi birlikte tamamlayabilir ve diğer üyelerle paylaşabilirsiniz. 1.sınıf öğrencilerimizle İngilizce dersinde hazırladığımız bir örneğe linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.Web 2.0 uygulamasıdır.Bir üyelik oluşturduktan sonra,hikayelerin büyülü dünyasına yolculuğa hazırsınız.
dylan-waving
TELLAGAMI: Tellagami hikayelerinize 3D boyut kazandırmanıza yarayan IOS ve ANDROID işletim sistemli  akıllı cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Ücretsiz versiyonunda karakterlerin tüm özelliklerini açamamakla birlikte,ses kayıt süreniz 30sn.’dir. Ücretli versiyonunu tercih ederseniz,90sn.kayıt süresine kadar ulaşabilirsiniz. Peki neler mi yapılabilir?Öğrencilerinize hava durumunu anlattırabilirsiniz,küçük yaş gruplarında okul eşyalarını tanımlatabilir,öğrencileriniz kendi fiziksel özelliklerini oluşturdukları kahramanlar üzerinden anlatabilirler.Sınıflarınızda hele çekingen,sessiz öğrencileriniz varsa onlar da dile geliyorlar ve çok keyif alıyorlar.
screen520x924
MOOVLY: Sürükle-bırak mantığına sahip Moovly’de yine ücretsiz hesabınız üzerinden 8 şablon üzerinden çalışabiliyorsunuz. Boş bir şablonla da başlamanız mümkün. Sunumunuzu Moovly kütüphanesindeki hazır resimleri kullanarak oluşturabileceğiniz gibi, bilgisayarınızdan fotograf, ses, müzik ve -belli bir ücret karşılığı- video ekleyerek de oluşturabilmeniz müMkün. Alt kısmında yer alan TimeLine bölümü ise seçtiğiniz karakter, şekil, yazı ve resimlere çeşitli animasyonlar ekleyebilmenizi ve sunumunuzu zaman çizelgesi şeklinde görmenizi sağlar. Bu sayede hangi zamanda hangi ögenin ekrana geleceğini rahatlıkla ayarlayabilirsiniz.
2263256969525718,O
%d blogcu bunu beğendi: